Takip Edin

KADIN

Yaşlanmayı Geciktirmenin Formülleri Nelerdir?

yaşlanmayı-geciktirmenin-formülleri-nelerdir

Yaşın ilerlemesi, genetik özellikler ve maruz kalınan çevresel faktörler nedeniyle ciltte yaşlanma belirtileri 30’lu yaşlardan itibaren ortaya çıkabiliyor. Yaşlanmayı Geciktirmenin Formülleri Nelerdir?

Yaşlanmayı Geciktirmenin Formülleri Nelerdir? Yaşlanma belirtilerinin en hızlı ortaya çıktığı bölgelerin başında da sonuç olarak göz çevresi geliyor. Kadınlar kadar erkekler de zaman içerisinde göz altlarında morluklar, çöküntüler ve renk değişimleri ile karşılaşabiliyor. Kişinin olduğundan yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bu sorunlar gözaltı ışık dolgusu ile giderilebiliyor.

Bu özel dolgu maddesinin içerisinde hyaluronik asit ve aynı zamanda cilt yapılanmasına katkıda sağlar. Amino asitler, vitamin ve mineraller bulunarak ciltte etki yapar. Çoklu fonksiyonlara sahip içeriği sayesinde gözaltı ışık dolgusu bölgedeki. Cilt kalitesinin, nem ve elastikiyetin artırılmasında oldukça etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Göz altı ışık dolgusu uygulandıktan sonra gözaltlarındaki çukurluk dolduğu zamanda. Işık daha düzgün yansıyarak renk farklılığı yaratan gölge oluşumu engellenebilir. Böylelikle kişi hem daha genç hem de daha enerjik bakışlara sahip olmaya başlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi Planlama Önemli

Göz altı ışık dolgusu 18 yaşından itibaren uygulanabiliyor. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına doğru çözüm sunabilmek ön planda yer alıyor. Göz altında morluk, renk değişimi ve çöküklük gibi şikayetlerle göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle orta yüz bölgesinin değerlendirilmesi gerekiyor.

Bu gibi bir durumda ilk olarak orta yüz bölgesine müdahalede bulunulması şart. Uygulama sonrası gerek kalması halinde gözaltı ışık dolgusu da yapılabiliyor. Göz altı ışık dolgusu yapılacaksa da hasta özelindeki şikayetleri bildirerek kullanılacak malzemenin niteliğini değiştirebilirse. Örneğin kişinin göz altında çöküklüğün yanı sıra renk değişimi de bulunuyorsa. Çoklu mineral, amino asit, vitamin ve hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bölgede morluk bulunmuyorsa daha farklı ancak aynı oranda güvenli bir malzeme ile işlem gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı Oldukça Yüksek

Uygulamanın etkisi geçtikten sonra hasta özelindeki ihtiyaçlar yeniden değerlendiriliyor. Uygun olduğu takdirde gözaltı ışık dolgusu güvenle tekrar edilebiliyor. Genellikle 2 seans şeklinde gerçekleştirilen uygulama sırasında dolgu malzemesinin içerisinde. Lokal anestezik etkili ajan olduğu için hastalar herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Uygulama ince kanüller aracılığı ile nazik bir şekilde gerçekleştirildiği için uygulama sonrası süreç de oldukça konforlu geçiyor.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir