Takip Edin

DİZİ

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Tanıtımı Ses Getirdi

uyanis-buyuk-selcuklu-23-bolumu-ses-getirdi

Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm tanıtımı ses getirdi. 22. son bölümü ile pazartesi akşamı sevenleri karşısındaydı. Melik Tekiş’in Haçlılara karşı yaptığı hamle, Melikşah tarafından iyi karşılanmadı . Tapar ise sağlığına kavuştu ancak şimdi sıra intikamda. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?

Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm tanıtımının yayınlanmasıyla birlikte izleyicileri büyük bir heyecan sardı. Geçen haftaki bölümünde, Tekiş‘in saraya gelmesiyle başlayan gizli varis meselesi; sarayda en çok Melik Tapar’ın ilgisini çekmişti. Fakat Tapar bunun üzerine Başulu’nun mezarını açtırmak için bir askerini görevlendirmişti.

Tapar’ın görevlendirdiği asker Başulu’nun mezarını açamadı. Bu olay Melikşah’a iletildi. Ne yazık ki Melikşah ile Tapar bu konu üzerinden tartıştılar. Bunun üzerine Melikşah, Tapar’a tokat atarak yanından ayrılmıştır.

Melikşah’ın ordu pazarından ayrıldığı haberini alan Markus oraya bir baskın düzenlemişti. Fakat Markus’un baskını neticesinde Tapar ağır yaralanır. Bu durumu öğrenen Melikşah, öfkeden deliye döner. Öte yandan sarayda birçok olayın gerçekleşmesine sebep olan Tekiş, Melikşah tarafından saraydan kovulacaktır. Tekiş’in amacı Melikşah’ı tahttan indirmektir.

uyanis-23-bolumu-fragmanı

 

GELECEK BÖLÜMDE NELER OLUYOR?

Melikşah, Melik Tapar yaralanmadan önce ona attığı tokadın vicdan azabıyla oğlunun bir an önce iyileşmesini ister. Melikşah, Kılıçarslan’ı serbest bırakacağını duyurur. Markus, Melikşah’ın özgür bıraktığı Kılıçarslan’ı öldürmek için tuzak kurmuştur ancak hiçbir şey beklediği gibi olmaz.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 1 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında, izleyiciyle.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir