Takip Edin

FİLM

Gelincik Filmi Ne Zaman Yayınlanıyor? Merak Uyandırmakta

gelincik-filmi-ne-zaman-yayinlanacak

Gelincik filmi yayınlanmaya hazırlanıyor. Başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın paylaştıkları film, 7 Mayıs’tan itibaren dijital platform Netflix’te izleyiciler ile buluşacak. Yönetmen koltuğunda Orçun Benli’nin oturduğu, senaryosunu ise Şükrü Üçpınar’ın kaleme aldığı film izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Gelincik filmi 7 Mayıs’ta Netflix’te izleyici karşısında yerini almaya hazırlanmakta. 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ahmet Mümtaz Taylan’a En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getirdi. Ayrıca film 1990’lı yıllarda siyasi atmosferi ve faili meçhullerin olduğu süreçlerde elini kirletmekten çekinmeyen bir polisin hikayesini ele alıp izleyici karşısına çıkarmakta.

gelincik-filmi-ne-zaman-yayinlanacak

Gelincik Filmi Merakla Beklenmekte!

Gelincik filmi, 90’lı yılların başlarında yargısız infazlar ve işkenceler ile dolu olan karanlık politik iklimi izleyici karşısına çıkarmakta. Ayrıca film, seyircilere gerilim dolu anlar yaşatacak. Görevinden ayrılmış olan genç bir komiser Ayhan’ın; inzivaya çekildiği orman evinin yakınlarında kendini Karadayı olarak tanıtmakta olan tuhaf bir adam ile karşılaşmakta. Film de böyle başlamakta. Ayrıca yönetmen koltuğunda Orçun Benli’nin oturduğu filmin başrolünde Kaan Yıldırım yer almakta. Ayhan karakterine hayat veren Kaan Yıldırım’ın yanı sıra Ahmet Mümtaz Taylan’da Karadayı karakteri ile izleyici karşısında yerini almakta. Filmin diğer oyuncuları arasında; Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun gibi isimler yer almakta.  Üstelik film, başarılı oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’a En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü de getirdi. Ayrıca 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gelen ödül, filme olan ilgiyi de bir hayli artırdı.

Görüntü yönetmenliğini Tufan Kılınç’ın üstlenmekte olduğu filmin müziklerini de; Sertaç Özgümüş yaptı. Ayrıca Gelincik filminin kurgusu Fırat Terzioğlu’na aitti. Ayrıca filmin yapımcılığını da Yusuf Ziya Benli, Orçun Benli ve Şükrü Üçpınar üstlenmekte. Gelincik filmi, 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren; dijital içerik platformu Netflix’te film severler ile buluşacak.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir