Takip Edin

MAGAZİN

Büyük Usta Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti

rasim-öztekin-hayata-gözlerini-yumdu

Gelen son dakika haberine göre; 62 yaşındaki büyük usta Rasim Öztekin hayata gözlerini yumdu. Sevenleri büyük üzüntü yaşadı.

Büyük usta Rasim Öztekin hayata veda etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca usta oyuncunun vefatıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Öztekin ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Koca, büyük usta için “televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” şeklinde konuştu.

Baş Sağlığı Dilediler

Orhan Aydın: Seni kaybetmek büyük kahır canım kardeşim…Toprağına kır çiçekleri tohumları serpeceğim..

Murat Şeker: Melek gibi abimizdi… “Klavye Delikanlıları”nı çekerken erken yaşta kaybettiğimiz çok kıymetli kardeşim Hiko’nun adını ona vermiştik. Hiko Dayı karakterine can vermişti… Rasim abi şimdi onun yanına gitti. Selam söyle abicim… Mekanın cennet olsun

Onur Aydın: Kelimeler kifayetsiz kaldı. Çok üzgünüm.

Armağan Çağlayan: Yattığınız yer incitmesin Rasim Hocam….

Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin 1959 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okul’nda yüksek öğrenimini bitirdi. Sahne hayatında ilk deneyimlerini 1977 yılında Kadıköy Halk Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla kazandı. 1980 yılında Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1980-1992 yılları arasında Şahları da Vururlar, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı, İçinden Tramvay Geçen Şarkı, İstanbul’u Satıyorum ve ayrıca Orta oyuncular Tiyatrosu’nun tüm oyunlarında yer aldı.

rasim-öztekin-hayata-gözlerini-yumdu

Rol Aldığı İşler

1992 – 1995 yılları arasında televizyon ekranlarında yer aldı. Sırasıyla “Müzikomedi” (Nükhet Duru ve Demet Akbağ’la birlikte), “Mega Show” şov programları yaptı. Ayrıca 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. 1995’te Ortaoyuncular Tiyatrosu ile Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri, Çok Tuhaf Soruşturma ve Fişne Bahçesi gibi birçok prodüksiyonda yer aldı.

Bir Günlük Aşk Hikayesi, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Şans Kapıyı Çalınca isimli filmlerde yer aldı. Köşedönücü, Biraz Düş, Biraz Gülüş, Eğrisiyle Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Eğlencesi, Boş gezen ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat isimli televizyon yapımlarında rol aldı.

Yalnızca tiyatroda değil ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. TRT için program metin yazarlığı yaptı. Bir dönem (1998-2002 yılları arasında) Akşam gazetesinde ve ayrıca 2004 yılında Star gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

2005 te yine Gani Müjde’ nin yazdığı “Yıldızların Altında” müzikalinde yer aldı. Bununla birlikte Beyazıt Öztürk ve Candan Erçetin ile birlikte başrol paylaştı.

2009  ocak ayında “Boş gezen ve Kalfası” adlı oyununu oynarken kalbi hastalandı. Ne yazık ki kalbine pil takıldı.

2005 yılının Eylül ayında gazeteci Esra Kazancıbaşı ile Atina’da evlendi. Kızı Pelin Öztekin, BKM Mutfak’ta oyuncu olarak yer aldı. Şu anda ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayat Şarkısı dizisinde rol alıyor.

2014 yılında Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı filmde oynadı. Filmin senaryosunu Birol Güven’in kaleme aldığı “Mandira Filozofu” adlı filmde başrol oynadı. Ayrıca Müfit Can Saçıntı, Begüm Öner, Kemal Kuruçay, Eser Eyüboğlu, ve Ayda Aksel ile başrolü paylaştı.

Son olarak 2016 yılında Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredilmişti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir