Takip Edin

FİLM

Avatar 2 Filmi Vizyon Tarihi Ne Zaman?

avatar-2-filmi-vizyon-tarihi-ne-zaman

Avatar 2 filmi vizyon tarihi ne zaman? 2009 yılı tarihinde yayınlanan filmin ne zaman gösterime gireceği merak konusu oldu. İşte detaylar haberimizde…

Avatar 2 filmi vizyon tarihi ne zaman? 2009’da gösterime giren ilk Avatar filmi, yakaladığı performansı ile izleyicilerine heyecanlı dakikalar sergilemişti. harika CG (bilgisayarla oluşturulmuş) arka planları ve üç boyutlu fotoğrafçılığı ile izleyenlere eşsiz bir deneyim servis edilmişti.

Bu tür bir başarının hikayesinin ardından devam filmlerinin gelmesi merakla beklenir olmuştu. Fakat Avatar filmi yapımcıların hiç acelesi yok gibi izlenim bıraktı. Avatar, dört devam filminden ilki oldu. Filmde yerli Na’vi halkının (kuyruklu, uzun boylu mavi olanlar) insan işgalcileri uzaklaştırdığı Pandora‘ya geri dönüldüğünü görmüştük.

Avatar 2’nin 17 Aralık 2021’de yayınlanacağı açıklayan ekip ancak Disney‘den yapılan yeni açıklamada. Filmin 16 Aralık 2022‘de vizyona gireceği duyurdu. Eş zamanlı olarak yazılan Avatar 3, Avatar 4 ve Avatar 5‘in sırasıyla Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027‘de  vizyona girmesi beklenen filmler. Ancak yeni yapılan açıklamayla serinin devamının da 1’er yıl ertelendiğini ifade etti.

avatar-2-filmi-vizyon-tarihi-ne-zaman

Avatar 2’nin Resmi Bir Adı Var mı?

Avatar 2’nin Resmi Bir Adı Var mı? Sorularını yanıtlayan ekip şu an Avatar 2’den fazlası olmadığını iletti. 2018’de ortaya çıkan bir BBC raporu, beklenen dört Avatar filminin şu dört ismi kullanabileceğini söylemişti: Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest for Eywa (Eywa, Na’vi’nin tapındığı Pandoran tanrısının adı). Ancak James Cameron bu isimler üzerinde gerçekten düşündüklerini doğruladı. Bununla birlikte kesin bir karar henüz verilmediği ifadelerine yer verdi.

avatar-2-hangi-tarihte-yayınlanacak

Oyuncular: Yeni ve Geri Dönenler

Oyuncular: Yeni ve Geri Dönenler: Sam Worthington ve Zoe Saldana’nın Jake ve Neytiri‘yi canlandıracak. Ancak performans kıyafetlerini giyecek olmaları sürpriz değil. İkilinin dışında Giovanni Ribisi, Joel David Moore ve CCH Pounder da yeniden rol alacaklar.

Sürpriz dönüşler arasında ise ölen karakterler Grace Augustine ve General Quaritch için geri döndü. Birde Sigourney Weaver ve Stephen Lang var. Karakterlerin geri döneceği bilgisi, Cameron‘un bu konuda söyledikleri ise yedi sene öncesine ait. Fakat geçen yıllar içinde nelerin değişeceği bilenemiyor.

Yeni katılan oyuncuların sayısı ise hiç de az değil. Titanic’in yıldızı Kate Winslet, Ronal adlı karakteri canlandıracak. Diğer yeni isimler arasında Flight of the Conchords’ta oynayan Jemaine Clement (Dr Ian Garvin), Harry Potter’dan David Thewlis (Peylak), Star Trek: Discovery’deki Michelle Yeoh (Dr Karina Mogue), The Sopranos’tan Edie Falco (General Ardmore), Game of Thrones’tan Oona Chaplin (Varang) and Fear the Walking Dead’teki Cliff Curtis (Metkayina chief Tonowari) var.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir